Czarna Góra – propozycje na urlop zimą

Już wcześniej na blogu było o zimowym szaleństwie (zobacz Krościenko nad Dunajcem i Szczyrk). Dziś temat powraca. Osoby, które mają ochotę na aktywny wypoczynek zimą, zdecydowanie powinny wziąć pod uwagę Czarną Górę. To bardzo popularny ośrodek narciarski, który znajduje się w powiecie kłodzkim. Miejsce, które dostarczy rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Od razu warto też zaznaczyć, że baza noclegowa tych okolic jest dobrze przygotowana w każdym sezonie. Słowa „noclegi Czarna Góra” wpisane w okienko wyszukiwarki Meteora pozwolą nam na znalezienie ciekawych ofert.

Chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem fakt, że Czarna Góra i jej okolice odwiedzane są w pierwszej kolejności przez wielbicieli narciarstwa i snowboardu. Ośrodek to kompleks bardzo nowoczesny, który stale jest rozwijany. Możemy tutaj trafić na trasy o bardzo różnym stopniu trudności. W praktyce oznacza to, że zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące, będą mogły liczyć na niezapomnianą rozrywkę. Posiada on także trasy z homologacją FIS.

Niedaleko Czarnej Góry, w Międzygórzu, znajduje się Ogród Bajek (na facebooku tutaj). Ma niedużą powierzchnię, około 0,23 ha. To miejsce, które powinno zainteresować zarówno dzieci, jak i ich rodziców. W uroczym skwerze możemy podziwiać nie tylko przepiękne, wykonane z drewna rzeźby, ale także różne interesujące gatunki roślinne. Początki botaniki sięgają jeszcze lat 20. XX wieku, jednak dynamiczny rozwój ogrodu nastąpił po 1985 roku, kiedy to został przejęty przez oddział PTTK w Międzygórzu.

Warto zaplanować przynajmniej jedną wędrówkę po obszarze Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. To miejsce, które jak najbardziej nadaje się na wędrówki w okresie zimowym, ponieważ góry nie są zbyt wysokie. Możemy tam spotkać ciekawe gatunki zwierząt. Najbardziej wytrwali turyści mogą zdecydować się na zdobycie Śnieżnika, to najwyższy szczyt tych okolic, doskonały punkt widokowy.

Co jeszcze można odwiedzić podczas swojego urlopu w Czarnej Górze? Dobrym rozwiązaniem są z pewnością wizyty w udostępnionej do zwiedzania kopalni uranu, która znajduje się w pobliskim Kletnie, a dokładnie na północnym zboczu Żmijowca. Pracowała ona w latach 1948-1953, wykorzystywano wtedy sztolnie, które w epoce średniowiecza służyły wydobyciu żelaza, miedzi oraz srebra. W czasie tych kilku lat uzyskano tutaj mniej więcej 20 ton uranu. Obecnie, można zwiedzić sztolnię nr 18, to około 400 m chodników.

Dodaj komentarz