Jastrzębia Góra – Bałtyk z innej strony

Jastrzębia Góra to miejscowość leżąca zaledwie kilka kilometrów od Władysławowa. Co roku w okresie wakacyjnym pojawia się w niej wielu turystów, bowiem na miejscu można odetchnąć od zgiełku miasta, jednocześnie nie rezygnując z możliwości korzystania z różnorodnych atrakcji. Z pewnością nikt nie będzie się tu nudził, niezależnie od tego czy preferuje statyczny wypoczynek, czy stawia na korzystanie z dostępnych rozrywek lub uprawianie sportów.

Baza noclegowa letniska

Apartamenty, pensjonaty, hotele, a także prywatne kwatery – wszystkie te obiekty dostępne są dla turystów spędzających urlop w Jastrzębiej Górze [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. Noclegi trzeba rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż miejscowość jest popularna wśród turystów z całej Polski. Ceny kwater zaczynają się od około 30 złotych za jedną noc.

Co warto zobaczyć

Odwiedzając Jastrzębią Górę warto przygotować się na odbywanie długich spacerów, bowiem to miejscowość, w której nie brakuje miejsc naprawdę wartych odwiedzenia. Należą do nich oczywiście plaże ze strzeżonymi kąpieliskami, położone bezpośrednio przy klifie, który w najwyższym miejscu ma wysokość 33 metrów, jest zatem świetnym punktem widokowym. Każdy, kto zawita do Jastrzębiej Góry musi też choć raz przejść się po Promenadzie Światowida, gdzie można usiąść w restauracji, odpocząć w kawiarni, w sezonie letnim nie brakuje również atrakcyjnych imprez, jak na przykład występy znanych kabaretów. Kolejnym punktem, w którym trzeba się pojawić jest obelisk „Gwiazda Północy” znajdujący się w pobliżu miejsca najdalej wysuniętego właśnie na północ.

Aktywny pobyt w Jastrzębiej Górze

Do Jastrzębiej Góry co roku przyjeżdżają nie tylko fani plażowania i zażywania morskich kąpieli, ale także amatorzy aktywnego wypoczynku. To letnisko z pewnością nie rozczaruje nawet wyjątkowo zapalonego sportowca, a to ze względu na liczne możliwości jakie daje miejscowość. Przygotowane są bowiem aż trzy trasy, mające łącznie 32 km, które przeznaczone są do uprawiania nordic walkingu oraz biegania. W Jastrzębiej Górze można również pójść na kryty basen, ponadto można wybrać się na wycieczkę rowerową do którejś z okolicznych miejscowości lub na Półwysep Helski i zacząć przygodę z windsurfingiem. Ciekawą opcją jest również wybranie się do pobliskiego Chłapowa, w którym można spróbować swoich sił na paralotni.

Dodaj komentarz