Kopalnia w Wałbrzychu

Wałbrzych oraz jego okolice to region, który niezaprzeczalnie warto odwiedzić. Szereg atrakcji, ciekawe oraz tajemnicze miejsca sprawiają, że nikt z nas nie będzie się tutaj nudził, a wręcz przeciwnie – nie będziemy chcieli stąd wyjechać. Oprócz kilku zamków, parku krajobrazowego, czy też wąwozu sam Wałbrzych oferuje nam także inne atrakcje.

Jedną z nich jest między innymi Stara Kopalnia w Wałbrzychu, to miejsce dopiero od jakiegoś czasu zostało oddane dla turystów. Jest to zatem nowość w okolicy, przez co przyciąga wielu zaciekawionych podróżnych. Wewnątrz znajduje się nowoczesne Centrum Nauki i Sztuki, które jest tylko początkiem przygody z tym miejscem. Powędrujemy tutaj górniczym i geologicznym szlakiem, po drodze zwiedzając obiekty z zabytkami techniki górniczej. Szlak poprowadzi nas zarówno po powierzchni jak i po podziemiu, co staje się dodatkową atrakcją. W miejscu tym będziemy mieli okazję zobaczyć wszystkie maszyny górnicze, a także zaznajomić się dokładnie z całym procesem wydobywczym. Mamy możliwość obejrzenia także wystaw, które oczywiście są ściśle związane z górnictwem, a także będziemy mogli zobaczyć główną maszynownię. Największą atrakcją tego miejsca jest wieża, na szczycie której znajduje się punkt widokowy z zapierającą dech w piersiach panoramą. Podziemne atrakcje miasto to nie tylko kopalnie, ale też wszelkiego rodzaju twierdze i podziemne trasy np. w Kłodzku.

Po tak interesującej oraz wyczerpującej wycieczce pora na odpoczynek. Baza noclegowa jest tutaj na tyle rozwinięta, że nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie. Wałbrzyska infrastruktura noclegowa to pokoje gościnne, ale też wyższego standardu hotele, a wszystko to stworzone zostało z myślą o przybywających turystach.

Wałbrzych oraz okolice są regionem, który naprawdę warto odwiedzić. Ciekawe zabytki, bajeczne zamki, ogrody i wąwozy, wszystko to sprawia, że przebywając w te regiony naszego kraju, czujemy się jak zaczarowani. Nie bez powodu przyjeżdża tutaj tyle turystów, zarówno tych starczych jak i tych nieco młodszych. Szereg atrakcji w połączeniu z bardzo dobrze rozwiniętą i dostosowaną do naszych potrzeb bazą noclegową sprawiają, że ta południowo-zachodnia część naszego kraju staje się niezwykle atrakcyjną. Szukamy miejsca na aktywny, ciekawy, weekendowy wypoczynek? Wałbrzych jest propozycją wręcz idealną.

6 odpowiedzi do “Kopalnia w Wałbrzychu”

  1. Gabrysia fajny blog, ciekawie napisany, zawiera dużo informacji pomocnych przy podróżowaniu 😉 czekam na kolejne wpisy

  2. Mnie się bardzo podobał wpis o Kłodzku, przydatny był dla podczas wyjazdu do tego miasteczka

  3. Mnie też inspiruje ten blog, zawsze tu zaglądam przed urlopem czy weekendem, żeby zaczerpnąć informacji o pięknych polskich miastach.

  4. byłam w Wałbrzychu i potwierdzam, wspaniałe miejsce pełne niespodzianek i atrakcji

Dodaj komentarz