Ośrodek narciarski w Krościenku nad Dunajcem

Teren południowej Polski jest bardzo często odwiedzany przez turystów z różnych zakątków naszego kraju. Mnogość atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych, ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym oraz historycznym, a także nowoczesne stoki narciarskie oraz zachwycające górskie szlaki turystyczne powodują, że każdego roku przyjeżdża tutaj mnóstwo osób, które pragną doświadczyć tego na własnej skórze. Jednym z częściej odwiedzanych miejsc jest Krościenko nad Dunajcem, które zlokalizowane jest w powiecie nowotarskim.

W miejscowości tej zamieszkuje trzy tysiące pięćset dwadzieścia osób. Pomimo niewielkiego obszaru oraz zaludnienia, funkcjonuje tutaj dość rozbudowana baza noclegowa, która ułatwia znalezienie odpowiedniego noclegu na okres wypoczynku zimowego lub letniego. Przezorni wczasowicze mogą wcześniej rezerwować spanie w Krościenku na meteorze, zgodnie z zasadą, że im wcześniej, tym większy wybór. Możemy znaleźć tutaj piękne, rodzinne pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Noclegi te są najczęściej wybierane przez rodziców z małymi dziećmi, którzy chcą aby ich pociechy na własne oczy zobaczyły zwierzęta takie jak krowy czy konie. Pozwala to na bezpośrednie obcowanie z naturą, na które w dzisiejszym świecie nie ma zbyt wielu okazji.

Do Krościenka często przyjeżdżają osoby, które pragną wyciszyć się oraz oderwać się od miejskiego zgiełku i pośpiechu. Bardzo popularnym miejscem w Krościenku nad Dunajcem jest ośrodek narciarski, który działa w okresie pomiędzy listopadem a marcem. Przy występujących naturalnie niskich temperaturach stok jest naśnieżany. Wyznaczone są trzy trasy podzielone ze względu na stopień trudności zjazdu, pozwala to na wybranie odpowiedniej trasy, która będzie dostosowana do naszych aktualnych umiejętności. Przy ośrodku tym działa szkółka narciarska, w której zatrudnieni są wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa. Prowadzone zajęcia odbywają się w różnych grupach wiekowych, znajdziemy więc grupy dla małych dzieci oraz dla osób dorosłych i seniorów. Na terenie obiektu działa również restauracja z ogromnym patio oraz wielką szybą, przez którą można podziwiać umiejętności zjeżdżających narciarzy, jednocześnie kosztując regionalnych przysmaków. W ośrodku znajdziemy również stanowisko personelu medycznego, a dokładnie pielęgniarki oraz ratownika medycznego, którzy w razie nieszczęśliwego wypadku są w stanie szybko i sprawnie udzielić pomocy.

Dodaj komentarz