Półwysep Helski – uzdrowiskowy klimat Jastarni

Jednym z piękniejszych regionów Polski jest Półwysep Helski. Jest to jest jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów zarówno z Polski jak i zza granicy. Mnogość atrakcji turystycznych oraz wydarzeń kulturalnych, ale także piękne plaże i fantastyczne kąpieliska zachęcają do odwiedzin. Baza noclegowa, którą możemy wyszukać pod hasłem „Półwysep Helski nocleg” jest ogromnym udogodnieniem dla każdego turysty. Zgromadzone w niej informacje na temat miejsc noclegowych takich jak hotele czy pensjonaty, pozwalają na wybranie dla siebie wymarzonego miejsca do odpoczynku.

Mierzeja Helska zamieszkiwana jest w całości przez Kaszubów. Ich niezwykła kultura przyciąga wiele osób, które pragną poznać ją bliżej. Jednym z częściej odwiedzanych miejsc jest Jastarnia, czyli niewielkie miasto, które zlokalizowane jest na terenie powiatu puckiego. Znajduje się tutaj aż sześć kąpielisk, działających w czasie wakacji. Miasto to zostało założone w 1378 roku, natomiast prawa miejskie otrzymało w 1973 roku. Na powierzchni około 8 kilometrów kwadratowych, na co dzień mieszka około 3947 tysiące osób, jednak na ulicach tego miasta możemy znaleźć o wiele więcej, a to wszystko za sprawą turystów.

Uzdrowiskowy charakter miasta przyciąga tutaj wiele osób, które cierpią na schorzenia układu oddechowego takie jak astma oraz schorzenia systemu krążenia takie jak nadciśnienie tętnicze czy stany pozawałowe. W Jastarni znajdziemy sporo rozrywek jakich jak bardzo popularna na tym terenie zabytkowa Chata Rybacka, która pochodzi z 1881 roku. Na terenie Jastarni możemy odnaleźć również wiele gabinetów Spa i tym podobnych. Oferowane są tutaj zabiegi bazujące na naturalnych składnikach, które są charakterystyczne dla tego regionu. Bardzo ciekawym, często odwiedzanym miejscem jest latarnia morska, która została wzniesiona na wysokość 17 metrów. Wysyła ona światło na około 22 m n.p.m. Jest to obiekt, który można zwiedzić z przewodnikiem, który opowiada historię konstrukcji. Półwysep Helski to miejsce, w którym możemy zobaczyć wiele ciekawych rzeczy oraz poznać historię tego regionu.

Dodaj komentarz