Zielona Warszawa – przegląd warszawskich parków

Warszawa oprócz tego, że jest największym miastem w Polsce słynie również z bardzo wielu zielonych terenów, zarówno w mieście, jak i na obrzeżach. Oprócz tych najsłynniejszych miejsc są również i takie, które są mnie znane i mniej oblegane. A parki,jak wiadomo są najlepszym miejscem na romantyczny spacer, niedzielny piknik z rodziną czy uprawianie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Zapraszamy więc na przegląd parków, które koniecznie warto zobaczyć. Będą propozycje doskonale każdemu znane, ale przedstawimy też parki, o których mówi mniej osób. Zapraszamy do lektury!

PARK UJAZDOWSKI Chyba najbardziej znana z dzisiejszych propozycji. Jest to zabytkowy park ulokowany w Śródmieściu. Jest niezwykle zadbany i warto odwiedzać go przez cały rok. Jest to obowiązkowy punkt na trasie do zwiedzania dla turystów. Ma on dość dużą powierzchnię i pełno jest w nim różnego rodzaju zabytków czy pomników. Niestety nie wolno w nim jeździć na rolkach, ani na rowerach. Nie ucieszą się również właściciele czworonogów – one też nie mają wstępu do parku. Z racji tego, że jest to tak popularne miejsce, zazwyczaj jest w nim bardzo dużo ludzi i często trzeba się przepychać między przechodniami. Dlatego na spacer warto wybrać się tam rano lub późnym popołudniem – wtedy zwiedzających jest nieco mniej.

OGRODY W ŁAZIENKACH To również niezwykle znany punkt w Warszawie. Jest to właściwie zespół pałacowo-ogrodowy. Pochodzi z XVIII wieku – jego historia jest więc niezwykle bogata i ciekawa. Jest to jedno z ulubionych miejsc warszawiaków oraz turystów – niestety też często przewijają się tu spore tłumy. W ogrodach często mają miejsca różnego rodzaju wydarzenia o charakterze naukowych czy kulturalnym (np. koncerty). Warto odwiedzić to miejsce również z innego powodu – możemy tutaj pokarmić wiewiórki, których jest bardzo wiele oraz zobaczyć pawie, które spacerują sobie dostojnie po terenie parku.

OGRÓD NA DACHU BIBLIOTEKI UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO To jeden z największych tego typu ogrodów w Europie. Można więc połączyć tutaj dwie przyjemności (zwłaszcza jeżeli jesteśmy miłośnikami literatury) – czytanie oraz spacery po ogrodowym dachu. Niestety przyjemności tej nie będą mogły zaznać nasze pupile, które nie mogą wejść na teren ogrodu. Miejsce jest zdecydowanie warte zobaczenia – niewiele jest miejsc tego typu w Polsce.

PARK SKARYSZEWSKI Znajduje się w dzielnicy Praga-Południe. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących aktywność fizyczną – możemy tutaj aktywnie wypocząć lub poczytać dobrą książkę pod osłoną pięknych, zielonych drzew. Jest to mniej znany park, a przez to są tu mniejsze tłumy niż w popularnym Parku Ujazdowskim. Warto więc się tu wybrać po męczącym dniu lub zwiedzaniu miasta, aby odpocząć.

OGRÓD KRASIŃSKICH Piękne miejsce na niedzielny spacer lub wyjście z dziećmi. Nie jest to zbyt duży park, ale za to bardzo lubiany przez mieszkańców Warszawy. Znajduje się tu niewielki staw, gdzie można karmić kaczki. Warty zobaczenia jest również Pałac Krasińskich znajdujący się u wejścia do parku.

Powyższe parki to tylko kilka z kilkudziesięciu propozycji. Aby zobaczyć je wszystkie należałoby spędzić w stolicy co najmniej kilka dni. Jeżeli więc zainteresowały Was te zielone tereny to nie czekajcie dłużej i zarezerwujcie koniecznie jakąś kwaterę i zostańcie w Warszawie. Baza noclegowa () jest przecież tutaj bardzo bogata i każdy na pewno znajdzie coś, co go usatysfakcjonuje.

Dodaj komentarz